YURTKUR (KYK) – Öğrenci Bilgi ve Biyometrik Denetim Sistemi

gsbLogo kykLogo

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (YURTKUR) 2006 yılında başlayan KYK e-Yurt projesi kapsamında,  yurtlarda kalmakta olan öğrencilerin güvenlik, denetim ve hızlı hizmet sağlama ihtiyaçlarına yönelik hizmetler MİA Teknoloji tarafından geliştirilmiş PizzyYURT® Yurt Bilgi ve Biyometrik Denetim Sistemi üzerinden sağlanmaktadır.

 

Aralık 2013 itibari ile projeye ait sayılar ile Türkiye’nin En Büyük ve En Aktif Biyometrik Tanımlama Projesi olma niteliğini taşımaktadır. Bu kapsamda bir projeyi devletimizi ve milletimize kazandırmaktan gurur duymaktayız.

 

Projemize ait detaylı bilgileri aşağıdaki bölümler aracılığıyla inceleyebilirsiniz.


– Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çapında devasa bir proje

– 81 İl + KKTC, 200’e yakın ilçe

– 20 Bölge Müdürlüğü , 348 Yurt Müdürlüğü ve 500’e yakın Yurt Kampüsü/Bloğu

– 308.000 Öğrenci

– Günlük yaklaşık 3.5 – 4 Milyon adet arası işlem ve günlük yaklaşık 1.680.000 TL tutarında kahvaltı/yemek hakkı denetimi

– ~3.450 adet İşlem/Terminal Noktası

– ~5.400 adet Biyometrik Okuyucu Terminal

Proje kapsamında günün tüm saatlerinde hizmet verme yükümlülüğü olan yurtlarımızda, yurtlarımızın bağlı bulunduğu 20 farklı Bölge müdürlüğünde ve KYK Genel Müdürlüğünde sisteme yönelik sürekli geliştirme ve iyileştirme çalışmaları yürütülmektedir.

Bu kapsamda herhangi bir idari beklenti, kanun ve yönetmelik değişikliği, bölge veya genel müdürlük talebi, 100% tarafımızca geliştirilen sistemler aracılığıyla desteklenmekte ve kolayca çözüm sağlanabilmektedir.


Proje kapsamında

– Kampüs ve Bloklara yönelik Giriş ve Çıkış güvenliği sağlanmakta

– Kahvaltı ve Yemek hak denetimini kolaylıkla sağlanabilmekte

– İzin ve İzinden dönüş işlem kontrolleri yapılabilmekte

– Kampüs ve bloklar içerisinde bilgilendirme ekranlarından Merkezi ve yurt bazında duyurular görebilmekte

– Pizzy-Kiosk sayesinde Kiosk tabanlı bir sistem üzerinden idare onayına sunmak üzere izin ve başvuru işlemlerini tamamlayabilmekte

– İhtiyaç halinde Oda giriş kapılarının güvenliği sağlanabilmekte

v.b. yurt öğrencilerinin ve yurt idarecilerinin ihtiyaç duyduğu bir çok sistemsel denetim mekanizamaları uygulanabilmektedir.

Proje kapsamında 2006 yılında başlayan çalışmalar ile Parmak izi Tanımlama teknolojisi kullanılmaktadır. Kullanılmakta olan Parmak İzi teknolojisi ile kriminal iz bilgisi kaydedilmemekte sadece ama sadece oluşan biyometrik veriye ait sayısal bilgi kaydedilmektedir. Kaydedilen bu sayısal bilgi 3 farklı işlem sürecinden geçirilmekte ve yeniden biyometrik iz verisine dönüştürülememektedir.

Bilgi ve veri güvenliği bilincinde geliştirilen projelerimiz sayesinde kullanıcılar ve idarecilerimiz genel sorumluluklarını güvenle, kolaylıkla ve hızlılıkla yerine getirebilmektedir.

Tamamı tarafımızca geliştirilen PizzyYURT sistemleri, diğer sistemlerimiz gibi Çoklu Biyometri  (MultiBiometric) Altyapısını desteklemektedir. Bu sayede ihtiyaç halinde kullanılmakta olan Parmak İzi tanımlama sistemi Yüz Tanımlama veya Parmak Damar İzi tanımlama sistemi gibi diğer biyometrik tanımlama teknolojilerine kolayca entegre edilebilir ve işletilebilir durumdadır.

 

Çok katmanlı mimariye sahip olan sistemlerimiz Masaüstü, Web ve Mobil alanlarında hizmet verebilmektedir.

Sistemlerimizin kullanıcı ve veri sınırlaması olmaması itibari ile geçmişe yönelik yıllar öncesine ait bir bilgi kolaylıkla incelenebilir ve teftiş edilebilir düzeyde hizmet vermektedir.

 

MİA Teknoloji gerçekleştirdiği projeler kapsamında Garanti süresi içinde ve sonrasında oluşabilecek teknik arızalar ve ihtiyaçlar için kendi bünyesinde 7 ün 24 saat aktif bir şekilde çalışan bir Çağrı Merkezi hizmeti vermektedir.

 

Bu sayede yurtlarımızda, hastanelerimizde ve diğer tüm hizmet verilen kurum ve kuruluşlarımızda, herhangi bir problem anında 444 4 642 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya MİA-DESTEK Web Hattından bize sorunlarını iletebilmektedir.

 

Destek, Bakım ve Onarım hizmetlerinin öneminin farkında olan MİA Teknoloji, Çevrimiçi veya yerinde teknik destek hizmetleri ile sorunlarınıza en hızlı müdahale ve onarımı sağlayabilmektedir.


 

Proje ve teknolojiler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ad Soyad / Firma *
e-Posta: *
İletişim No
Mesajınız
Doğrulama Kodu

 

Tags : Pizzy, PizzyYURT, PizzyYURTWeb, Kredi ve Yurtlar Öğrenci Otomasyon, Yurt Sistemi, Parmak İzi, Yurt Bilgi Sistemi, Öğrenci Bilgi Sistemi, Parmak İzi, Yüz Tanımlama, Kiosk, Veli bilgilendirme Sistemi

 

Categories:

Turnike
Yemekhane
IMG_0312
19726
IMG-20131026-WA0005_resized
30
IMG_1837
MIA Destek
IMG-20131026-WA0011_resized
 
Random Items